Back to top

„Žena je nádherné božie stvorenie“ – blahoželanie dámam mestských zariadení pre seniorov

Publikované: 11. marec 2023 - 17:27
Vedenie mesta pri príležitosti Medzinárodného dňa žien pozdravilo 9. marca obyvateľky dvoch mestských zariadení pre seniorov.
„Žena je nádherné božie stvorenie“ – blahoželanie dámam mestských zariadení pre seniorov

Primátora Zoltána Hájosa, viceprimátora Attilu Karaffu, ako aj vedúcu odboru sociálnych vecí mestského úradu Alicu Miklósovú a jeho zamestnanca Jozefa Bartalosa privítal riaditeľ zariadenia Koloman Pongrácz.

Ako povedal,

Deň žien je výnimočným a krásnym sviatkom aj pre dámy v peknom veku, ktoré sa každý rok tešia na malú slávnosť začiatkom marca.

Speváčka Katarína Kollár, riaditeľka základnej umeleckej školy, členka formácie Opera Trio, očarila dámy aj prítomných pánov nestarnúcimi hitmi Szabolcsa Fényesa a Ivána Szenesa.

Primátor Zoltán Hájos sa vo svojom slávnostnom pozdrave obzrel za históriou Dňa žien, hovoril o bojoch o zrovnoprávnenie žien a dodal, že, žiaľ, stále existuje veľa príkladov, keď sú ženy v práci oceňované nižšie ako muži.

„My na mestskom úrade v tomto smere nerobíme rozdiely medzi ženami a mužmi, každého odmeňujeme podľa toho, akú prácu robí a akým spôsobom ju robí,“

- povedal primátor mesta s tým, že vníma nebezpečenstvo toho, keď do Európy pustíme aj tých, ktorí majú úplne odlišné názory na rovnosť žien a na rozdiel od zásad našej kresťanskej kultúry sa k ženám správajú ako k druhotriednym alebo menejcenným osobám..

"Ženy nepochybne robia náš svet a naše duše krajšími, sú to ony, ktoré nám popri každodennej práci dokážu vytvoriť aj skutočný domov,"

- dodal Zoltán Hájos.

"Žena, ktorá v sebe nosí život, je úžasným božím stvorením,"

- povedal seniorkám zástupca primátora Attila Karaffa.

„V tento deň obzvlášť vyzdvihujeme najmä všestrannosť žien, keďže ona slúži 24 hodín denne. Slúži rodine a ako posledná sa z rodiny si ide v noci odpočinúť. (...) Prostredníctvom žien sa učíme akceptácii, spoznávame teplo materinskej lásky, vďaka ženám cítime jemnosť a silu lásky, ktorá rozpaľuje naše srdcia,“

- povedal viceprimátor.

Na záver slávnosti vedenie mesta odovzdalo dámam zo zariadenia pre seniorov malú pozornosť.

Toto ste už čítali?

Tagy: nőnap, MDŽ
Cookies