Back to top

ZSSK a bratislavské letisko majú nové vedenie

Publikované: 2. december 2023 - 12:31
Ministerstvo dopravy odvolalo v stredu 29. novembra celé predstavenstvo Letiska M. R. Štefánika. Rovnako tak sa v týchto dňoch menia aj členovia predstavenstva Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK).
ZSSK a bratislavské letisko majú nové vedenie

Novým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva bratislavského Letiska M. R. Štefánika sa stal Dušan Novota, ďalšími členmi predstavenstva sú Juraj VágnerZdenka Roháľová. Na bratislavskom letisku bol k stredajšiemu dňu z funkcie predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa odvolaný Dušan Keketi, ktorý sa stal splnomocnencom vlády SR pre cestovný ruch a šport. V predstavenstve končia aj ďalší členovia – Gabriel Domšitz, Denisa Kontárová a Jaroslav Víťazka. Štvrtá pozícia zostáva nateraz neobsadená. Všetci noví členovia predstavenstva sú vymenovaní do funkcií na šesť mesiacov, pričom ministerstvo dopravy čoskoro vyhlási na tieto pozície výberové konanie.

V Železničnej spoločnosti Slovensko boli k stredajšiemu dňu odvolaní z funkcií členov predstavenstva Karol Martinček a Ján Lukáč, ktorých nahradili Martin BahurinskýKarol Henzély. Vo štvrtok skončil vo funkcii aj predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Roman Koreň, ktorého nahradí Peter Helexa. Aj v tomto prípade sú členovia predstavenstva vymenovaní do funkcií na šesť mesiacov a ministerstvo dopravy na ich miesta vyhlási výberové konania.

Ministerstvo dopravy SR

Toto ste už čítali?

Cookies