Back to top

Župa rozhodla aj o dotáciách

Publikované: 15. apríl 2019 - 11:17
Poslanci TTSK na svojom stredajšom zasadnutí nerozhodovali len o pozíciách riaditeľov kultúrnych inštitúcií, ale prerokovali aj viacero hospodárskych otázok.
Župa rozhodla aj o dotáciách

Ako sme vás v stredu informovali, rozhodli aj o osobách na pozíciách riaditeľov troch dunajskostredských inštitúcií na nasledujúcich  5 rokov.

„Najdôležitejším bodom programu bolo rozhodnutie o dotáciách. Na šport, kultúru, mládežnícku politiku, politiku zdravotníctva a sociálnych vecí a na obce vyčlenila župa 750 tisíc eur ” – uviedol vicežupan Berényi József pre ma7.sk portál. „SMK najprv navrhla navýšenie na 360 tisíc a v tomto roku vieme rozdať 750 tisíc.” Dodal, že dotáciu dostane veľa základných organizácií Csemadoku, OZ a klubov dôchodcov. V oblasti kultúry a športu podporia jednotlivé projekty 500 až 1500 eurami. V sociálnej a zdravotnej oblasti sumou medzi 500 a 3000 eur, keďže prišlo oveľa menej žiadostí.

Ďalšou dôležitou témou zasadnutia bol úver župy od vlády na opravy ciest vo výške 15 mil. eur. Pôvodnou predstavou SK8 bolo, aby vláda založila fond na podporu opráv ciest, keďže rozpočet župy je nedostatočný. Vláda rozhodla ináč, ponúkla župe úver s nulovým úročením. „TTSK bola medzi prvými záujemcami o tento úver, teraz sme rozhodli o výške 15 mil., ktoré použijeme na opravu verejných komunikácií.” Berényi uviedol, že župa má takto spolu s 5 miliónmi v rozpočte k dispozícii 20 mil. „Z tejto sumy sa budú môcť opraviť významnejšie úseky ciest. Uskutoční sa to pravdepodobne v prebehu viacerých rokov, o detailoch rozhodne župa neskôr.”

Zdroj: ma7.sk, trnava-vuc.sk

Toto ste už čítali?

Cookies