Back to top

Zvolíme si ôsmich z tridsiatich siedmich

Publikované: 11. september 2017 - 15:51
O post 40 poslancov Trnavského samosprávneho kraja zabojuje 249 osôb.

Po rokovaní krajskej volebnej komisie oznámia konečný zoznam kandidátov, dozvedeli sme sa od príslušného zamestnanca krajskej samosprávy, takže ani mená 37 kandidátov za dunajskostredský volebný okruh nevieme zatiaľ uverejniť. Toľko informácií je však už oficiálnych, že spomedzi nich je 33 kandidátov politických strán, štyria sú nezávislí. Keďže majú záujem o 8 postov, takže kandidátov je vlastne päťkrát viac. Čo je isté, že SMK aj Most Híd štartuje s plnou, osemčlennou kandidátkou.

Čo sa týka celkových čísel, počet kandidátov 249 je o 59 osôb vyšší ako pred 4 rokmi, najväčší záujem je v Trnavskom volebnom okruhu, kde na  9 postov kandiduje 67 kandidátov. V galantskom volebnom okruhu sa čaká veľký súboj,  tu je  41 kandidátov na 7 poslaneckých miest.

Župné voľby budú 4. novembra, prvýkrát budú jednokolové, takže už v ten deň sa dozvieme meno budúceho župana.  Zoznam kandidátov je TU.  

Predsedu aj poslancov si zvolíme na päťročné obdobie, v roku 2022 budú voľby do krajských a obecných samospráv v jednom termíne.

Toto ste už čítali?

Cookies