Back to top

Gröhling: V školách sa prezenčne vzdeláva 92 percent žiakov

Publikované: 4. november 2021 - 11:10
Aktuálne sa v školách prezenčne vzdeláva 92 percent žiakov, dištančným spôsobom necelých osem percent školákov.
Gröhling: V školách sa prezenčne vzdeláva 92 percent žiakov

Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) a upozornil na fakt, že hoci sa epidemiologická situácia zhoršuje, v školstve sa darí držať vysoké číslo prezenčného vzdelávania.

 "Oproti minulému týždňu je dokonca o niečo vyššie, v predchádzajúcom týždni sa prezenčne vzdelávalo 90 percent žiakov," pripomenul.
 

Z ôsmich percent dištančne vzdelávajúcich sa 6,4 percenta vzdeláva online, zvyšok prostredníctvom pracovných listov či telefonicky. Dáta poskytlo 83 percent škôl.
 

Gröhling uviedol, že v predchádzajúcom týždni vykonali v školách vyše 297.000 antigénových samotestov, pri ktorých sa zistila pozitivita na úrovni 1,2 percenta. 

"Momentálne máme na ochorenie COVID-19 pozitívnych 1,9 percenta zamestnancov, v prípade školákov evidujeme 0,9 percenta pozitívnych z celkového počtu," dodal.
 

Minister vyjadril tiež potešenie nad vysokou zaočkovanosťou zamestnancov škôl. 

"V Dunajskej Strede je zaočkovaných 79 percent, v Bratislave 75, v Šali a Prešove 74, v Ružomberku 72 percent zamestnancov škôl," dodal. "Aj toto nám pomáha udržať školy v prevádzke," upozornil.

ma7 | TASR

Toto ste už čítali?

Cookies