Back to top

Jarmočný program vo štvrtok – oplatí sa prísť!

Publikované: 22. september 2022 - 9:39
V stredu sa začal 40. Žitnoostrovský jarmok. O kultúrny program a dobrú zábavu nebola núdza ani v prvý deň a o nič menej nesľubujú ani ďalšie tri dni jubilejného podujatia. Tanec, maďarská ľudová pieseň, šlágre, rocková hudba. To všetko nás čaká na pódiu vo štvrtok. Poďme sa pozrieť detailnejšie.
Jarmočný program vo štvrtok – oplatí sa prísť!

Pri príležitosti 200. výročia narodenia Sándora Petőfiho dorazí vo štvrtok na jarmok nová putovná výstava Petőfiho literárneho múzea. Múzejný autobus môžete navštíviť od 10:00 hod!

Program začína o 13:00 na hlavnom pódiu spoločným vystúpením obľúbeného súboru ľudového tanca Csallóközi a ľudovej kapely Pósfa. Po predstavení sa mladých tanečníkov tanečného štúdia Csill & Dance so začiatkom o 14:00 dostanú od 15:30 priestor mladé talenty regiónu, po ktorých bude o 16:30 nasledovať známe spevácke duo Zsuzsa Dóka a László Bősi Szabó.

Na 40. Žitnoostrovskom jarmoku sa budú v stánku CSEMADOK v spoločnej organizácii Spolku maďarských spisovateľov na Slovensku a samosprávy mesta Dunajská Streda od štvrtka do soboty konať knižné dedikácie maďarských spisovateľov zo Slovenska. Dnes si môžete v čase od 15:00 do 17:00 dať podpísať publikácie Károlya Fellingera, Ferenca Csóku a Pála Száraza.

V rámci programu Detského ostrova sa o 16:00 na parkovisku MOL Arény začne koncert ľudovej kapely Pántlika.

S hráčmi DAC 1904 sa môžu návštevníci stretnúť už od 17:00 popoludní pri športovej hale, kde si fanúšikovia môžu vypýtať autogramy svojich obľúbených futbalistov. Na hlavnom pódiu od 17:30 bude spievať Peter Šrámek a od 19:00 vystúpi Big Man Band.

Štvrtkový večer uzavrie veľký koncert Edda Művek so začiatkom o 20:30.

Nezabudnite, že na ulici Istvána Gyurcsóa vedľa Trhoviska platia dopravné obmedzenia a je dobré vedieť, ako sa vyhnúť problémom s parkovaním a kde je zákaz parkovania. Ako alternatívu k doprave na jarmok dávame do vašej pozornosti mestský vláčik, ktorý vás na miesto podujatia privezie zadarmo (tu je jeho cestovný poriadok)!

Ďalšie zaujímavosti – kliknite na odkazy:

-rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies