Back to top

ČO a KDE nájdete na Žitnoostrovskom jarmoku?

Publikované: 20. september 2022 - 20:21
Jubilejný, 40. ročník Žitnoostrovského jarmoku prichádza s bohatou programovou ponukou, gastronomickými špecialitami a rôznorodým sortimentom tovaru v dňoch 21. až 24. septembra - a to na kompletne zrekonštruovanom Trhovisku a priľahlých priestoroch. Poďte sa s nami pozrieť, čo všetko návštevníkov čaká a kde to hľadať!
ČO a KDE nájdete na Žitnoostrovskom jarmoku?

Parkovanie - Organizátori vopred upozorňujú návštevníkov jarmoku na to, že tzv. rezidenčné parkovanie zostáva počas jarmoku v platnosti. Obyvatelia príslušných sídlisk môžu aj v týchto dňoch parkovať na modro vyznačených parkovacích miestach. Aby sa predišlo sankciám, mestský úrad a riaditeľstvo jarmoku žiadajú tých, ktorí prídu autom, aby zaparkovali buď na starej motokárovej dráhe (ktorá bude v tomto období sprístupnená verejnosti), na parkoviskách väčších nákupných centier, alebo využili na to určenú alternatívu, bezplatné (bielou farbou označené) parkovacie miesta. Okrem toho bude počas jarmoku istý úsek Ulice Istvána Gyurcsóa jednosmerný (vjazd z Malodvorníckej cesty bude zakázaný) a na tej istej ulici zo strany Trhoviska bude zabezpečené bezplatné parkovanie pre osobné vozidlá. Do areálu jarmoku je zakázaný vstup s motorovými vozidlami!

Areál jarmoku - areál Žitnoostrovského jarmoku zahŕňa aj tento rok oddychový park - Trhovisko, priestor medzi Trhoviskom a Ulicou Istvána Gyurcsóa, časť parkoviska MOL Areny a priľahlý areál až po Ulicu Istvána Gyurcsóa, ako aj úseky ciest smerujúcich od Námestia sv. Štefana smerom k Trhovisku. Viď priloženú mapku, ktorú si môžete stiahnuť do mobilu (spodná časť článku).

Vstupné brány na jarmok – cez vstupné brány sa dostanete na jarmok pri príchode od Námestia sv. Štefana, od Malodvorníckej cesty, či od Ulice Istvána Gyurcsóa. Keďže areál jarmoku nebude oplotený, na podujatie sa viete dostaviť napríklad aj od MOL Arény.

Hlavné pódium, malé pódium, obrie LED obrazovky - Miestom konania koncertov bude veľký kruh Trhoviska od basketbalového ihriska. Budú tu umiestnené aj dve obrovské LED obrazovky, aby ste si mohli koncerty vychutnať s dobrou viditeľnosťou aj z diaľky. Tretia obrovská obrazovka bude umiestnená v rohu MOL Arény zo strany Trhoviska, v blízkosti gastronomických stánkov, aby ste aj odtiaľ mohli sledovať programy.

"Aréna" - Koncertná aréna sa nachádza pod obrovským stanom v kruhu uprostred Trhoviska; tu sa nachádza aj VIP stan.

Detský ostrov - tak ako po minulé roky, programy Detského ostrova aj teraz čakajú na deti a ich rodičov na parkovisku MOL Arény.

Ulica remesiel - bude tento rok čiastočne na novom mieste: bude sa nachádzať vedľa Trhoviska, popri novom ihrisku. Ďalšie remeselnícke stánky však nájdete aj vedľa Detského ostrova.

Stravovanie - gastronomické stánky nájdu návštevníci jarmoku tentokrát na jednom mieste. Budú umiestnené v oblasti vedľa MOL Arény a okolo kruhu Trhoviska. Bude tu aj veľká LED obrazovka, aby aj tí, čo si práve vychutnávajú kulinárske špeciality, mohli sledovať jarmočné koncerty a programy.

Weinkorzo, ulica vín - Bude sa nachádzať v časti malého kruhu Trhoviska smerom k športovej hale – v uličke vín si môžete tentokrát vybrať spomedzi 87 kvalitných odrodových vín z 11 zahraničných a domácich vinárstiev s odporúčaním Európskeho vinárskeho rytierskeho stavu.

Centrálna zastávka bezplatného turistického vláčika - Zastávka vláčika bude vedľa jarmoku na ulici Istvána Gyurcsóa oproti bočnému vchodu mestského cintorína. Vláčik bude premávať každý deň v čase od 14:00 do 22:00. Viac sa o tom dozviete tu.

Prvá pomoc – v Mestskej športovej hale

Prebaľovací pult - v Mestskej športovej hale

WC – toalety nájdete vedľa športovej haly smerom od Ulice Istvána Gyurcsóa

WC pre osoby so zníženou pohyblivosťou - v Mestskej športovej hale

(nagy)

Cookies