Back to top

Ulica remeselníkov aj degustácia vín na Žitnoostrovskom jarmoku

Publikované: 19. september 2022 - 19:06
Vo víre Žitnoostrovského jarmoku majú remeselnícke výrobky a kvalitné vína už roky výnimočné miesto – a inak tomu nebude samozrejme ani tento rok. Ukážeme vám, na čo všetko sa návštevníci jarmoku môžu tešiť.
Ulica remeselníkov aj degustácia vín na Žitnoostrovskom jarmoku

Ulicu remeselníkov tento rok nájdete na novom mieste, v okolí nového ihriska na Trhovisku.

Na tohtoročnom jarmoku záujemcovia okrem iného môžu zavítať k stánkom vystavovateľov Obchodnej a priemyselnej komory Peštianskej župy a župy Érd, či k stánkom remeselníkov nášho regiónu. Na jarmoku však budú prezentovať svoj remeselnícky tovar aj jarmočníci z rumunského partnerského mesta Dunajskej Stredy, Odorheiu Secuiesc, či maďarského partnerského mesta Gödöllő.

Okrem bežnej ponuky remeselných výrobkov budú tento rok opäť v ponuke textilné suveníry, bábky-rukavice, hračky z textilu, no fajnšmekri si môžu vybrať napríklad aj výrobky z kúzelnej čokolády, či dokonca za studena lisované oleje a mleté ​​korenie od výmyslu sveta. Prirodzene, nebude chýbať ani bohatý výber rozprávkových kníh, beletrie a učebníc.

V uličke vín s názvom „Weinkorzo“, ktorá sa bude nachádzať v časti veľkého prstenca Trhoviska smerom k športovej hale, milovníkov ušľachtilého moku budú opäť čakať s obvyklou kvalitou.

Tentoraz s odporúčaním Európskeho vinárskeho rytierskeho stavu bude možné ochutnať 87 kvalitných odrodových vín z 11 zahraničných a domácich vinárstiev. (Celý sortiment nápojov si môžete stiahnuť v pdf prílohe na konci článku.)

Zastúpené budú nasledovné vinárstva: Világi Winery (Chľaba, SK), Recas Birtok (Sedmohradsko), Laposa Pincészet (Badacsony, HU), Gere Attila Pincészet (Villány, HU), Csillagvölgy Pincészet (Villány, HU), nebude chýbať ani Géza Balla so svojimi vínami ( vinohradnícka oblasť Ménes, Sedmohradsko), Bodega Iniesta (Albacete, Španielsko), vinárstvo Dubicz (Mátra, Gyöngyös, HU), vinárstvo Bodri (Szekszárd, HU), Vintae (Španielsko) či vinárstvo Paulus Molnár Borház (Mór, HU).

Jarmočná degustácia vín sa uskutočňuje na tzv. degustačné lístky, ktoré je možné zakúpiť za 0,50 €/kus v pokladni Weinkorzo. Degustácia vína prebieha v tzv. oficiálnych pohároch s emblémom (1 degustačná vzorka 100 ml). Poháre sa zapožičiavajú bezplatne, treba však zaplatiť zálohu 5 €, ktorá bude návštevníkom vrátená v plnej výške po návrate nepoškodeného pohára. Účastník degustácie si vyberá vzorku vína podľa ponuky. Účastník degustácie si môže zakúpiť aj celú fľašu vína (0,75 litra), ktorá sa tiež platí degustačnými lístkami.

(nagy)

Toto ste už čítali?

Cookies