Back to top

Koncom apríla opäť Dni Sv. Juraja a pútavé programy počas 5 dní

Publikované: 17. apríl 2019 - 14:09
Tohoročné Dni Svätého Juraja sa v Dunajskej Strede konajú od 24. 4. do 28. 4. 2019. Sprievodným podujatím spomienkovej slávnosti na počesť patrónu nášho mesta bude aj vínny festival MUN-DUS 2019, spojený s ochutnávkou vína.
Koncom apríla opäť Dni Sv. Juraja a pútavé programy počas 5 dní

 V stredu, úvodný deň slávností bude o 17-tej hodine v kostole Sv. Juraja slávostná svätá omša, pred ňou sa koná inaugurácia nových rytierov do Medzinárodného rytierskeho rádu sv. Juraja . Vo štvrtok vo Vermesovej vileodovzdajú tohotoročného ocenenia Sv. Juraja.  

V piatok /26. apríla/v parku voľného času od 9.30 usporiadajú futbalový turnaj, od 11-tej hod. na námestí pred MsKS  bude v rámci vínneho festivalu MUN-DUS verejná ochutnávka vína. Tu sa koná od 16.00 pestrý kultúrny progam, ktorý odštartuje hudobný festival, od 20.00 nasleduje koncert speváka Feco Balázsa, a v závere dňa pódium bud patriť až do polnoci formácii E.T. Band. Aj plesať sa bude od 19.00 na bále Sv. Juraja v priestoroch Strednej školy rozvoja vidieka.

Víkendové programy budú naozaj pestré. V sobotu, 27. apríla o 10-tej hodiny na radnici primátor Zoltán Hájos privíta dunajskostredských rodákov.Večer od 18.00 v rámci slávnostného galaprogramu budú odovzdané tohoročné mestské ocenenia. Cez deň od 10-tej hod. opäť pozývajú labužníkov a milovníkov kvalitných vín na námestie pred MsKS na verejnú ochutnávku akostných vín, od 14.00 nasleduje odovzdávanie diplomov oceneným vínam a ich producentom. Do programu sa zapája aj mestská časť Malé Blahovo, kde o 19.00 sa začína hodový ples. V závere dňa bude koncert skupiny Queenmania na námestí pred MsKS, následne na pódiu privítame domácu formáciu Black and White.

V nedeľu,  28. apríla od desiatej hodiny pokračuje verejná ochutnávka kvalitných vín pred MsKS, od 11-tej sa koná v miestnom rímsko-katolíckom kostole slávnostná svätá omša. Popoludní od 14.00 bude v Malom Blahove  stavanie mája. Pred MsKS sa od 16.00 začína Festival Sv. Juraja, účinkujú Judit Kosáry, Zsuzsa Dóka, László Bősi Szabó a formácia Füredi Dixiland Band. Zlatým klincom večerného programu o 20.00 bude koncert populárnej manželskej dvojice György Korda a Klári Balázs, po nich  až do polnoci bude patriť pódium skupine Koráb.

Zdroj: dunstreda.sk-pve

Toto ste už čítali?

Cookies