Back to top

Podvody na senioroch - úspory dôchodkyne zachránila pracovníčka banky

Publikované: 22. marec 2023 - 12:22
Policajný zbor upozorňuje občanov, najmä seniorov na páchanie podvodov a krádeží pod vymyslenými legendami s rôznymi emotívnymi príbehmi, ktorými sa podvodníci snažia získať dôveru seniorov, dostať sa do ich príbytkov, lokalizovať miesto ich úspor a v nepozorovanej chvíli od nich podvodne vylákať alebo ich okradnúť o celoživotné úspory.
Podvody na senioroch - úspory dôchodkyne zachránila pracovníčka banky

Podvodníci najčastejšie kontaktujú seniorov telefonicky, kde sa predstavujú ako ich príbuzní alebo známi (napr. vnuk, syn, brat) a súrne žiadajú požičať peniaze na rôzne účely (napr. kúpa auta, nehnuteľnosti).

"Váš brat mal autonehodu a potrebuje peniaze“

Asi takto odzneli slová neznámeho muža v telefóne, ktorý sa vydával za príslušníka polície. Dovolal sa 79 ročnej seniorke z Považskej Bystrice, ktorej tiež uviedol, že počas nehody bolo zranené dieťa a je potrebné zaplatiť rodičom odškodné 7.000 €, aby nemuseli ísť na súd.

Vystrašená seniorka slovám podvodníka uverila a spolu so susedou odišla do banky vybrať žiadané peniaze.

Tento pokus podvodu na seniorovi nakoniec dopadol dobre a to len vďaka pracovníčke banky, ktorá kontaktovala políciu a tým dôchodkyni jej peniaze zachránila.

SENIORI NEDAJTE SA OKLAMAŤ!!

Ak od vás neznáma osoba žiada peniaze, ktoré je potrebné rýchlo vložiť na účet alebo vyhodiť z okna, je viac než isté, že sa jedná o podvod!!!

Overte si informácie, ktoré sú vám osobou tvrdené. Zachovajte pokoj, rozvahu a nepodliehajte panike!

Jeden telefonát rodine, banke, pošte, zdravotníckemu zariadeniu alebo na bezplatné číslo polície 158 vám môže zachrániť vaše celoživotné úspory.

Facebook / Polícia SR

Toto ste už čítali?

Cookies