Back to top

Tímea Takács: "Naším cieľom bolo pozvať uznávané, predovšetkým maďarské hviezdy, vďaka ktorým naše srdcia zaplesajú."

Publikované: 14. september 2023 - 14:27
Programy 41. ročníka Žitnoostrovského jarmoku priblíži čitateľom nášho portálu hlavná organizátorka jarmočného programu Tímea Takács, riaditeľka Mestského kultúrneho strediska Benedeka Csaplára.
Tímea Takács: "Naším cieľom bolo pozvať uznávané, predovšetkým maďarské hviezdy, vďaka ktorým naše srdcia zaplesajú."

Aj tento rok, v rámci 41. Žitnoostrovského jarmoku, privítame všetkých milých Dunajskostredčanov, návštevníkov z regiónu a turistov poháňaných zvedavosťou, na najväčšom maďarskom jarmoku v našom regióne s mimoriadne pestrým a bohatým kultúrnym a zábavným programom!

Už to viackrát odznelo, tak by som len v krátkosti spomenula, že aj na tohtoročnom jarmoku si záujemcovia budú môcť vybrať z množstva remeselníckych výrobkov, kvalitných vín, užitočných maličkostí, kulinárskych špecialít, no najväčším lákadlom je určite obvyklý bohatý kultúrny program, vrátane veľkých hudobných hviezd.

Zo strany organizátorov je každoročnou snahou, aby sme divákom poskytli kvalitnú zábavu – a tu treba dodať, že všetko bezplatne – ktorá osloví všetky vekové kategórie. Všetci si vyberú spomedzi interpretov taký koncert, vystúpenie, program, ktorý si zapíše do kalendára dlho pred jarmokom.

Dôležitým aspektom je pre nás to, aby sme poskytli miesto pre talenty a interpretov z Dunajskej Stredy, ale aj jej okolia a žitnoostrovského regiónu. Pri hľadaní večerných účinkujúcich bolo naším cieľom pozvať uznávané, predovšetkým maďarské hviezdy, vďaka ktorým naše srdcia zaplesajú.

 

Programy na pódiu sa začnú už napoludnie vo štvrtok 21. septembra. Najprv v bloku s názvom Predstavenie mladých talentov vystúpia žiaci miestnej Základnej školy na Jilemnického ulici, detský folklórny súbor Krpčiarik a Klub akrobatického rock’n‘rollu Športujsnami. Od 13:00 vystúpi Slnečnica, spevácky zbor pri Miestnej organizácii Matice Slovenskej v Dunajskej Strede. Po nich nasledujú od 13:30 Ferenc Valaskó a od 14:00 Attila Juhos.

Nebude chýbať ani maďarský ľudový tanec a hudba: od 14:30 budete môcť obdivovať energické vystúpenie Tanečného súboru Csallóközi.

Slávnostné otvorenie jarmoku sa uskutoční o 15:00, kedy v mene hlavného organizátora, mestskej samosprávy pozdraví návštevníkov primátor JUDr. Zoltán Hájos.

Následne, od 15:30, bude javisko patriť talentovanému hercovi budapeštianskeho operetného divadla Péterovi Sándorovi a o 17:00 príde na rad koncert hviezdnej stálice maďarskej rockovej hudby, skupiny BIKINI.

Rovnako od 17:00 očakávame aj priaznivcov futbalu, pretože v tom čase môžu v stánku DAC stretnúť svojich obľúbených hráčov na autogramiáde.

Od 18:30 vystúpi na pódiu slovenská speváčka Sisa Lelkes Sklovská a od 19:30 potešia svojich fanúšikov vynikajúci György Korda a Klári Balázs so skupinou.

Vo večerných hodinách, od 21:30, si spolu vychutnáme hity skupiny R-GO.

 

V piatok 22. septembra nás čaká skutočne dlhý jarmočný deň, keďže program sa začne o 12:00 Predstavením mladých talentov Základnej školy Zoltána Kodálya v Dunajskej Strede.

Od 13:00 čaká na svojich verných fanúšikov obľúbené spevácke duo Zsuzsa Dóka a László Szabó Bősi a od 14:00 Simona Ambrus Lelkes v interaktívnom programe pozve do tanca rodiny s malými deťmi.

O 15:00 vystúpi kapela Apák pozostávajúca z hudobníkov z Maďarska aj Hornej zeme a od 16:00 zaznejú nesmrteľné operné melódie v podaní jubilujúcej formácie Opera Trio v zložení. Tünde Kevická, Katarína Kollár a Andrea Kovács Nagy.

Od 17:00 sa reproduktory roztrasú pod taktovkou skupiny Flash is Back a o 18:00 sa na hlavné pódium Žitnoostrovského jarmoku postaví obľúbený umelec mnohých z nás, MIKLÓS FENYŐ.

Od 19:30 svojím vystúpením očarí publikum Tanečné štúdio R3D ONE a od 20:30 bude svojimi piesňami opäť lámať ženské srdcia formácia TNT.

Od 22:30 majte hlasivky pripravené: spolu s mimoriadne populárnou skupinou REPUBLIC si zaspievame jej najväčšie hity...

Dlhý jarmočný piatok ukončí koncert formácie Phoenix RT so začiatkom o polnoci.

 

V sobotu 23. septembra Vás o 13:00 v rámci oddychu pozývame do areálu pred fitclubom vedľa arény na Súťaž silných mužov a v tom istom čase pred pódium jarmoku na jumping dance v podaní Gabi Jumping.

O 13:30 čaká na najmenších interaktívny detský hudobný program obľúbeného dua GLAMOUR. O 14.30 vystúpia Judit Kosáry a Juraj Derzsi starší v sprievode kapely Ernesta Mezeiho.

O 15:30 pokračujeme tancom v podaní Tanečného štúdia Csill & Dance a od 16.00 sa k slovu znovu dostane spev: pozývame vás na vystúpenie známej speváckej dvojice Szabolcs Kosár a Janka Kosár Józsa.

O 17:00 sa obecenstvu predstaví spevák a herec Gergő Szekér a po ňom budú o 18:30 nasledovať CandyMen Duo.

O 19:00 vystúpi na pódium CURTIS, o 21:00 si dáme ešte jedno kolo s vynikajúcou dvojicou CandyMen Duo a večer o 21:30 zakončí hudobný program jarmoku koncert populárneho interpreta Pétera Gesztiho, s ktorým si zaspievame jeho najznámejšie skladby.

 

Srdečne teda všetkých záujemcov pozývame na náš spoločný sviatok a veríme, že sa spolu vynikajúco zabavíme v Dunajskej Strede!

Toto ste už čítali?

Cookies