Back to top

Toto všetko ponúka Žitnoostrovský jarmok v piatok!

Publikované: 23. september 2022 - 9:43
V piatok na jarmoku vystúpia dvojica spevákov Judit Kosáry a György Derzsi v doprovode Ernő Mezeiho s kapelou,mladé talenty, Melinda Rajkovics Haizok, Benkó Dixieland Band a Andrea Szulák, DESmod a Kowalsky meg a Vega. Vedľa pódia detský ostrov, autogramiáda spisovateľov - a k tomu všetkému pulzujúca atmosféra jarmoku!
Toto všetko ponúka Žitnoostrovský jarmok v piatok!

V spoločnej organizácii Spolku maďarských spisovateľov na Slovensku a Samosprávy mesta Dunajská Streda  sa budú v stánku CSEMADOKu podpisovať aj maďarskí spisovatelia zo Slovenska, a to v nasledovných časoch: 14:00 – 18:00 hod. / Barnabás Kovács (detská literatúra), 14:00–18:00 / Erika Nagy (kniha rozhovorov), Erzsébet Póda (detská kniha), 15:00 – 17:00 / Ludovic Maquet (životopisný dobrodružný román), 16:00 – 18:00 / Gyula Hodossy(kniha básní, autobiografický román esejí); László Tóth: (prednášky, výklady, svedectvá, vybrané rozhovory so spisovateľmi, detská kniha); István Z. Németh (knihy pre deti, zbierka poviedok); Attila Karaffa (fotoalbum); Péter Rajkovics (séria rozprávkových knižiek).

Skoré piatkové popoludnie bude patriť milovníkom maďarskej ľudovej piesne a následne si na pódium pozveme mladé talenty. Od 13:00 bude na nôtu Judit Kosáry a Györgya Derzsiho st. hrať Ernő Mezei a jeho kapela. O 14:00 vystúpia študenti Spojenej školy Gyulu Szabóa 21 a po nich bude na pódiu spievať Melinda Rajkovics Haizok.

V rámci programu Detského ostrova (parkovisko MOL Arény) vás od 16:00 pozývame na interaktívne bábkové predstavenie Gyöngyi Écsi s názvom  “Chlieb sveta”.

Od 16:00 si návštevníci môžu vychutnať spoločnú produkciu Benkó Dixieland Band a Andrey Szulák, o 18:00 začne koncert skupiny DESmod a večer od 20:30 si javisko uzurpuje jedna z najpopulárnejších maďarských kapielsúčasnosti, Kowalsky meg a Vega.


Nezabudnite, že na ulici Istvána Gyurcsóa vedľa Trhoviska platia dopravné obmedzenia a je dobré vedieť, ako sa vyhnúť problémom s parkovaním a kde je zákaz parkovania. Ako alternatívu k doprave na jarmok dávame do vašej pozornosti mestský vláčik, ktorý vás na miesto podujatia privezie zadarmo (tu je jeho cestovný poriadok)!

Ďalšie zaujímavosti – kliknite na odkazy:

  •  

(nagy)

Toto ste už čítali?

Cookies