Back to top

Týždeň knižníc v online priestore

Publikované: 5. marec 2021 - 16:14
Ponuka kníh, zábavné kvízy, virtuálne výstavy, čítanie literátov a knihovníkov – takto bude prebiehať týždeň knižníc v Žitnoostrovskej knižnici v Dunajskej Strede.
Týždeň knižníc v online priestore

Istý čas síce nemôže prijímať návštevníkov osobne, sú odkázaní na online priestor, ale naďalej udržiava kontakt s čitateľmi. Samozrejme, radi by oslovili aj nových záujemcov, ktorí by po znovuotvorení so zvedavosťou objavovali ríšu kníh. Ilona Lacza, riaditeľka Žitnoostrovskej knižnice na našu otázku odpovedala, že od minuloročného decembrového zatvorenia knižnica udržiava kontakt a záujem čitateľov pomocou svojej webovej stránky.

V zmysle už skôr osvedčenej metódy, keď knihovníci čítali deťom, oslovili viacerých literátov – tak maďarských ako aj slovenských -, ktorí prijali žiadosť a poslali kratšie-dlhšie videá alebo hlasové nahrávky, resp. sa prihlásili na živé online čítanie zo svojich diel.

Popritom knihovníci precvičia mozgové bunky svojich čitateľov zábavnými kvízmi, alebo sa s nimi podelia o svoje obľúbené recepty.

„Oplatí sa vyzdvihnúť ponukovú rubriku, ktorú sme spustili minulý rok v čase zatvorenia knižnice. Aj po vlaňajšom znovuotvorení viacerí hľadali tieto ponúkané diela. Potešilo nás, a podnietilo naše predstavy, že naši čitatelia si vypožičali viacero takých diel, ktoré odporúčal niektorý z mojich kolegov“ - uviedla riaditeľka.

Počas týždňa knižníc, čiže v prvý marcový týždeň, ak to je možné, tak ešte intenzívnejšie bude ríša kníh udržiavať tieto online kontakty. V prvý jarný týždeň budú knihovníci ponúkať ďalšie diela, Károly Fellinger bude prednášať svoje básne, záujemcom pripravia nové kvízy, Mária Kráľ zas ukáže svoje obrazy v digitálnej podobe.

„Tento rok sme po prvýkrát udelili čestný titul »Reportér Žitnoostrovskej knižnice«, ktorý sme prisúdili Vince Rózsárovi, redaktorovi dunaszerdahelyi.sk“ - povedala Ilona Lacza.

Ak sa nám podarilo vzbudiť Vašu pozornosť ohľadom činnosti knižnice počas zatvorenia, vyhľadajte nás na našej stránke, a po zlepšení pandemickej situácie staňte sa aj Vy návštevníkom ríše kníh!

-rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies