
Mestský úrad a mestská polícia vyzývajú tiež občanov, aby sa prihlásili, ak v súvislosti so skládkou, ktorú tu uverejňujeme, niečo videli, zaregistrovali.
Primátor mesta Zoltán Hájos už nabádal občanov mesta Dunajská Streda, aby „ak sa stretnú so situáciou, že nie miestny obyvateľ sa pokúša zbaviť (často až vriec) smetí, nech to čo najskôr nahlásia mestskej polícii. Tak by mestská polícia mohla túto osobu prichytiť priamo pri čine a pokutovať ju.”
Ilegálne skládky, znečisťovanie či vyhadzovanie smetí z kontajnerov robia mestu čoraz väčšie problémy. Vo väčšine prípadov hlásenia obyvateľov o porušovaní poriadku prichádzajú až po vykonaní činu, upozorňujúc tak na už dokonaný akt znečisťovania.
Čisté, pre život priaznivé prostredie, prichytenie znečisťovateľov pri čine, zabránenie vznikaniu ilegálnych skládok je v záujme nás všetkých – preto požiadavka, aby občania pomáhali mestskému úradu a mestskej polícii v ich práci!
Toto ste už čítali?

Tento rok pastelky znovu kreslili na papier farebné sny
V piatok 13. júna dopoludnia sa už po dvadsiaty šiesty...

Víťazom Ekologický čin roka 2024 sa stalo OZ Zelené dedičstvo – Zöld Örökség z Dunajskej Stredy
Trnavský samosprávny kraj v rámci súťaže Ekologický čin...