Nachádzate sa tu

szemétkérdés

Mení sa zber plastového odpadu

29.01.2018

V minulom roku vzalo mestské zastupiteľstvo na vedomie, že spoločnosť ENVI-PAK vypovedala zmluvu s mestom. Táto spoločnosť nebola ochotná plniť ani základné požiadavky na poli zberu separovaného odpadu. Preto mesto muselo hľadať nového partnera a novú...

Kontajnery na stavebný odpad a nadmerný odpad

30.10.2017

Týmto upozorňujeme občanov, že vzhľadom na snahu zlepšiť separovanie odpadu, budú na zberný dvor zeleného odpadu v areáli Municipal Real Estate s.r.o. na Bratislavskej ceste umiestnené dva kontajnery určené na stavebný odpad (vznikajúci pri renovácii domov...

Boj proti „horám smetí“

15.09.2017

V minulom týždni sa v médiách objavil článok s tematikou odpadu a v tejto súvislosti sme sa porozprávali s vedúcim technického a investičného odboru Mestského úradu, Jurajom Hervayom.

Splatiť nedoplatky bez exekúcie

12.05.2017

Veľkým problémom pre samosprávu v Dunajskej Strede je vymáhanie pohľadávok. Nedoplatok na poplatku za komunálny odpad presahuje 1 milión eur, iba v minulom roku sa zvýšil o 200 tisíc eur.

Potrebná je zmena na úrovni ministerstva

25.04.2017

Vo viacerých mestských častiach sa občania v uplynulom období potýkali s problémom zriedkavejšieho vyprázdňovania zberných nádob separovaného odpadu. V súvislosti s touto témou sme sa porozprávali s primátorom mesta, Zoltánom Hájosom.

Kreslíme so Smietkom

07.04.2016

22. apríl je medzinárodným dňom Zeme. Keďže nám v .A.S.A. záleží na životnom prostredí, chceme si pripomenúť a zároveň upozorniť na dopady nerozumného ničenia životného prostredia.

Odstráni sa nadpis „Mám Ťa rád, Dunajská Streda?“

13.02.2016

Situácia vládnúca pri stojiskách pre smetné kontajnery je každodenným problémom našich obyvateľov. Pritom si ani neuvedomujeme, že len spolu to dokážeme vyriešiť. Na túto tému sme sa rozprávali s primátorom JUDr. Zoltánom Hájosom.