
"Plne podporujeme rozhodnutia regionálnych úradov verejného zdravotníctva, ktoré v súčinnosti s orgánmi miestnej samosprávy pristupujú k nevyhnutným krokom. Regionálni hygienici poznajú situáciu na lokálnej úrovni a je ich povinnosťou a poslaním prijímať všetky opatrenia potrebné na záchranu ľudských životov, vrátane krátkodobého preventívneho prerušovania prezenčnej výučby," zdôraznili.
Konzílium tvrdí, že si uvedomuje problémy, ktoré prerušovanie prezenčnej výučby spôsobuje. Zároveň však hovorí o katastrofickej epidemickej situácii, poukazuje na kolaps nemocníc a strach rodičov o zdravie svojich detí.
"Právo na vzdelanie je nesmierne dôležité, no právo na život a zdravie je ešte dôležitejšie. Dnes nemáme k dispozícii žiadne ideálne riešenia. Krátkodobé prerušenie prezenčnej výuky sme sami navrhovali pred dvoma týždňami," uviedli s tým, že malo trvať sedem pracovných dní a malo byť celoplošné.
Podľa odborníkov sa v súčasnosti žiadna trieda nedá označiť ako úplne bezpečná. Hovoria, že deti a mladí ľudia sú najsilnejším vektorom šírenia nákazy. Zdôraznili, že cieľom ich návrhu bolo znížiť prenos nákazy medzi nimi a následný prenos do staršej populácie, ktorá má väčší podiel prípadov, končiacich hospitalizáciou a úmrtím.
ma7/tasr
Toto ste už čítali?

Návšteva švajčiarskeho veľvyslanca v Trnavskom kraji posilnila partnerstvo v oblasti vzdelávania a inovácií
Trnavský kraj privítal mimoriadneho a splnomocneného...

Svetový deň recyklácie: Novou výzvou je recyklácia fotovoltiky
Pri príležitosti Svetového dňa recyklácie, ktorý si od...