
Zmeny ohľadne čipovania si vyžiadala prax. „Dunajská Streda je jednou z prvých obcí na Slovensku, ktorá prevzala na seba náklady spojené s čipovaním, aby zamedzila množeniu sa túlavých psov. Samospráva totiž tým, ktorí zaplatili daň za psa, zabezpečila ich bezplatné čipovanie, a tak sa dostali aj k psím preukazom” – uviedol primátor Hájos Zoltán.
Zákonodarcovia medzitým odhlasovali povinné čipovanie, avšak vláda nezabezpečila jeho bezplatnosť, tak tak učinila samospráva.
„Daň treba platiť za psa staršieho ako šesť mesiacov, ohlásenie psa a čipovanie je povinné u psa staršieho ako 90 dní, a preto bolo treba zmeniť nariadenie. Zastupiteľstvo preto na svojom zasadnutí 19. februára rozhodlo, že ak majiteľ registruje svojho psa a dá ho čipovať, mesto mu vráti s tým spojené náklady. Stane sa tak po zaplatení dane (nezníži sa daň, zákon to nedovoľuje, občan ich dostane preplatené. Podmienkou je, aby sa čipovanie uskutočnilo u zverolekára, ktorý má so samosprávou zmluvu”- uviedol primátor.
Toto ste už čítali?

Zvierací ombudsman ponúka právnu pomoc pre farmárov
Slovensko čelí rozširujúcej sa nákaze slintačky a...

Podnikatelia, pozor! Pripravme sa spoločne na Majstrovstvá Európy vo futbale hráčov do 21 rokov, ktoré budú mať zastávku aj v Dunajskej Strede.
Mesto Dunajská Streda sa toto leto dostane do centra...